Manuálne kmeňové pásové píly

 

rozmery dreva
rozmer pílového pásu
Max. priemer kmeňa 750 mm
Max. šírka hranolu (dosky) 640 mm
Max. zdvih pílového pásu 660 mm
Min. výška rezu 25 mm
Max. priechod ramenom 255 mm
Rezná dľžka základnej sekcie 3,45 m
Dľžka predlžovacia sekcia 2,25 m
Minimálna dľžka rezu 0,75 m
Motor pílového pásu 5,5 kW
Motor pojazdu mosta  0,18 kW
Maxrýchlosť pojazdu (vpred/vzad)
15m/min.
Rozmery pílového pásu 4110 x 34 x 1,1 mm
Váha základnej verzie 460 kg
Váha predlžovaciej sekcie 96 kg
Posuv do rezu a späť motorický
Výškové nastavovanie ramena ručne
Ovládací panel na pojazdovom moste
Manipulácia s kmeňom ručne
Zväčšená a zosilnená verzia populárneho modelu CTR 550 umožňuje spracovanie kmeňov až do priemeru 75 cm. Tiež používa bimetalový pílový pás na kov, ale o triedu vyššiU veľkosť. Zatiaľ čo u CTR 550 je veľkosť bimetalového pilového pásu 27 x 0,9 mm u CTR 750 je to 34 x 1,1 mm, ktorý si v kombinácii s výkonným motorom 5,5 kW poradí aj s kmeňmi veľkých priemerov.

Tento model je oproti CTR 750 naviac vybavený strojovým posuvom do rezu a späť s plynulou reguláciou rýchlosti. To výrazne zvyšuje komfort obsluhy stroja a aj celkovú produktivitu. Posuv zaisťuje pomocou reťazového prevodu elektromotor sa závitovkovou prevodovkou a je riadený frekvenčným meničom. Rýchlosť sa mení jednoducho otáčaním kolieska potenciometra na ovládacom paneli. Koncové, dojazdové polohy sú proti nárazu zabezpečené automatickým spomalením a zastavením.

Ovládací panel je umiestnený na pojazdovom moste ramena pílového pásu. To umožňuje počas rezu bližší kontakt obsluhy s rezaným materiálom. Výškové nastavenie sa vykonáva ručnou kľukou s nastaviteľnou stupnicou.

motor pojazdu ovládací panel omeriavanie
Prvý na svete využíva ako nástroj bimetalový pílový pás, ktorý je štandartne používaný u pásových píl na kov.
To prináša tieto výhody:
– Veľmi jednoduchú obsluhu
– Rovnaký pílový pás reže bez úprav zubov (brúsenie, rozvod zubov) všetky druhy dreva
– Odpadá zdĺhavé, technicky náročné brúsenie a rozvádzanie zubov
– Bez akýchkoľvek skúseností môžete okamžite rezať drevo v profesionálnej kvalite
– Bimetalový pílový pás bez problému prereže aj kovové materiály v kmeni ako klince, črepiny, guľky …
– Vysokú presnosť rezu a životnosť pílového pásu zaručuje profesionálne trojstranné tvrdokovové vedenie pílového pásu vo vodiacich kockách a robustné uloženie všetkých rotačných častí
– Je dosiahnutá maximálna presnosť rezu ako u profesionálnych strojov
– K stroju nie je potrebné obstarávať brúsku pílových pásov a zariadenie na rozvod zubov
– Ľahká dostupnosť a nízka obstarávacia cena bimetalového pílového pásu
Celkový príkon stroja 4,2 kW zaručuje nízke prevádzkové náklady a jednoduché pripojenie k sieti. Okrem bimetalového pásu na kov rozmeru 27 x 0,9 mm je možné použiť aj špeciálny bimetalový pás na drevo o rozmere 35 x 0,9 mm. Ten rovnako ako bimetalový pás na kov nevyžaduje brúsenie a rozvod zubov. Ďalej je možné stroj osadiť aj štandartnými pílovými pásami na drevo (35 x 0,9 mm), rovnakými ako u vyšších profesionálnych modelov CTR 710, 800 a 950. Väčší zub u týchto pílových pásov umožňuje zvýšenie produktivity rezanie u veľkých priemerov kmeňov, avšak u uvedených pílových pásov je bezpodmienečne nutné pravidelne prevádzať brúsenie a rozvod zubov.
Rameno je osadené hliníkovými obežnými kolesami s presným vyvážením proti vibráciám. V obvode kolesa je vysústružená drážka, v ktorej je nasadený výmenný klinový remeň z gumotextilu, ktorý tvorí optimálnu dotykovú plochu medzi kolesom a pílovým pásom.

Masívne uložené hnacie koleso je cez klinový remeň poháňané profesionálnym elektromotorom, špeciálne vyvažovaným proti vibráciám. Systém napínacieho kolesa sa pohybuje v masívnom liatinovom vedení, čo zaručuje dlhodobú životnosť a presnosť nastavenia.

rameno

vedenie pásu V reze je pílový pás vedený pomocouprecíznehotrojstranného tvrdokovového vedenia. Tentosystém je do všetkých strán nastaviteľný a zaručuje optimálne vedenie pílového pásu.
chladenie Samospádové chladenie a mazanie pílového pásu snastaviteľným vývodom pred rezom udržuje pílový pás v optimálnom stave pri rezaní.
pojazd Stabilné pojazdové sekcie sú dostatočne dimenzované ajpre maximálne priemery spracovávanej guľatiny a s praxepočítajú aj s veľmi tvrdými prevádzkovými podmienkami.Dĺžka rezu je u všetkých typov prakticky neobmedzená, podľa počtu inštalovaných pojazdových sekcií osadenévýklopnými uholníky a ručnými upínačmi kmeňa.

Základná verzia stroja obsahuje 3x upínač materiálu a 3xvýklopné uholníkyPojazdové sekcie sú z dôvodu minimálnychtransportných nákladov dodávané rozložené.

balenie_foto Balenie – Pre minimalizovanie nákladov transportu je stroj avšetky jeho diely uložené na jednej EUR paleteZ tohto dôvodu  pojazdové sekcie dodávané v rozloženom stave.

balenie_náčrtok

Modelová radCTR predstavuje najmodernejšie trendy v konštrukcii kmeňových pásových píl s osobitným dôrazom na maximálnu presnosť a dlhodobú životnosť stroja pri minimálnychnákladoch.
Stroje sú koncipované originálnym stavebnicovým spôsobom, ktorý umožňuje jednoduchú výmenu alebo nastavenie všetkých hlavných technologických uzlov a ich jednotlivých častíTo zdlhodobého hľadiska užívania stroja výrazným spôsobom znižuje náklady na údržbu a tiežskracuje servisné časy a znižuje tak doby odstávok vo výrobe.