Ergonomic 320.258 DG

Gravitačná pásová píla s robustným liatinovým ramenom a pílovým pásom vysokým 27 mm. Stroj je vybavený veľkým otočným stolom, ktorý je veľmi dobrým podkladom aj pre spracovanie krátkych kusov materiálu. Pri nastavovaní rezných uhlov, sa tento stôl synchrónne otáča s ramenom a nedochádza tak k zarezanie pásu do podkladovej plochy. Presné tvrdokovové vedenie pílového pásu, kĺb ramena uložený v predpätých kuželíkových ložiskách a synchrónne bežiaca kefa na odstraňovanie triesok, sú predpokladom pre vynikajúci výkon stroja a dlhú životnosť pílového pásu. Prítlak do rezu je zaistený vlastnou hmotnosťou ramena. Rýchlosť klesania je regulovaná hydraulickým valcom s prepúšťacím ventilom. Rameno píly sa po prerezaní materiálu dvíha ručne.

Stroj ponúka možnosť obojstranných uhlových rezov. V základnom prevedení je stroj vybavený frekvenčným meničom, ktorý umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti pásu v rozsahu od 20 m/min. do 120 m/min. To významne zvyšuje ako životnosť pílových pásov, tak aj produktivitu stroja. Stranovo nastaviteľný ovládací panel umožňuje bezpečný výhľad na celý proces rezania.

 

Kľúčové vlastnosti

  • robustné liatinové rameno
  • nastavovanie uhlových rezov sa vykonáva z miesta obsluhy píly
  • rýchloposuv zveráku pre rýchle prenastavenie upínaciej čeľuste
  • jednoduchá obsluha a údržba

 


Rezné parametre

...
258 320×100 250
45°R 210 210×100 195
60°R 135 135×100 170
45°L 185 195×100 150

 


Technické špecifikácie

Pracovný režim:
manuálny
Typ stroja:
horizontálna pásová píla
Typ rezu:
uhlové rezy
Rozsah uhlových rezov:
 -45° – 60°
Pohon: 1,8 kW, 3×400 V/ 50 Hz
Rýchlosť pílového pásu: 20 – 120 m/min.
Rozmery pílového pásu:
2 910×25(27)x0,9 mm
Ložná výška materiálu:
760 mm
Dĺžka najkratšieho zvyšku:
20 mm
Najmenší rezaný priemer:
Ø 5 mm

 


Rozmery stroja

Dĺžka: 1 700 mm
Šírka: 1 480 mm
Výška: 2 000 mm
Hmotnosť: 390 kg

 


Vhodné manipulačné systémy

  • Dopravníky typu MModulárny systém valčekových dopravníkov, dorazov a podávačov pre ľahké a stredne ťažké použitie. Cenovo výhodný systém s oceľovými alebo plastovými valčekmi, s šírkami valčekov 230 mm, 330 mm, 430 mm a s dĺžkou modulov 2 a 3 m. Dá sa umiestniť na rôzny počet oporných nôh s nastaviteľnou výškou v rozsahu od 610 do 1020 mm. Pre pásové píly BOMAR sú k dispozícii potrebné prepojovacie a pripojovacie diely a rozsiahle príslušenstvo, napr. Vertikálne valčeky, dorazové systémy atď.

Handling System M


Príslušenstvo

  • Laser liner – Laserová jednotka prenáša laserovú priamku na pripravený materiál umiestnený v osi pílového pásu. Vďaka tejto priamke možno dodatočne porovnať a opraviť drobné odchýlky, ešte pred začatím rezu.

The laser unit copies the exact line in the saw band axis to the material. Laser Liner allows precise adjustment of the marked material.

 

  • Prídavný prívod chladiacej kvapaliny – Prídavný prívod chladiacej kvapaliny je využívaný najmä pri rezaní hrubších materiálov a všade tam, kde by bežné chladenie nestačilo.

Third coolant supply

 

  • Osvetlenie pracovného priestoru – Silná LED lampa, namontovaná na ohybnom ramene a individuálne nastaviteľná, zabezpečí perfektné osvetlenie pracovného priestoru.

A lamp for lighting the workspace, adjustable and mountedon the flexible arm.

 

  • Pištoľ pre oplachovanie triesok – Pištoľ pre oplachovanie triesok slúži k rýchlemu a jednoduchému očisteniu stroja od triesok a otrepov

Pistol for machine cleaning

 

  • Tenzomat – Presný merací nástroj na kontrolu napnutia pílového pásu pri vkladaní nových pílových pásov.

Tenzomat - A precise measuring tool for the control of the saw band tension when a new band is installed.